מצפה אביב ישוב קהילתי במשגב
דף הבית| אודות הישוב| משפחות מצפה אביב| שעות פתיחה| קליטה| עסקים בישוב| לוח מצפה אביב| ספר טלפונים| פורומים| צרו קשר
 
מנהל הקהילה
מזכירות
ועד הנהלה
דיווחים ממליאת המועצה »
דיווחים ממליאת המועצה »
דיווחים ממליאת המועצה »
תכניות עדות »
אסיפות 2018 »
אסיפות 2018 »
אסיפות 2018 »
אספה 12.2018 »
אסיפות 2010 »
אסיפות 2011 »
אסיפות 2012 »
אסיפות 2013 »
אסיפות 2014 »
אסיפות 2015 »
אסיפות 2016 »
אסיפות 2017 »
ישיבות 2010- 2013 »
ישיבות הנהלה 2014 »
אסטרטגיה »
פרויקטים בישוב »
תכנית אב נופית »
תכנית חומש »
היסטוריה »
מאזנים »
תבע »
ועדת תרבות
חינוך חברתי קהילתי
ועדת חינוך
ועדת קהילה
אביבה
ועדת ביקורת
ועדת חיילים
ועדת היכרות
מנהל האתר
מתקני הקהילה
ועדת בטחון
ועדת איכות סביבה
ועדת בניה
ועדת תכנון
ועדת ספורט
שלב ח
שלב ו
סקר ועד הנהלה

עדכון מהמליאה - השתתפות המועצה בהליכים המשפטיים שלנו מול טמרה (ותמ"ל טמרה)

(31/07/2019 20:59)

לכל מי שלא מכיר את מאבק מצפה אבי"ב בתוכנית ותמ"ל טמרה דרום - אנא ראו את המצגת המצ"ב שהוכנה ע"י רונן גל. המאבק עדיין לא הסתיים, לצערינו, בעיקר בגלל התעקשות מועצת טמרה (בניגוד לכל הגורמים המקצועיים והמאשרים) על כביש ה"מטרוקה" הסמוך אלינו ככביש המחבר בין טמרה ל 781 ללא כל התחשבות בנזקים שיגרמו למצפה אבי"ב ולמרות חלופה שהוסכמה על דעת כולם לסלילת כביש דרך פארק אלעש ישירות אל הצומת.

לפני כשבוע, התנהלה ישיבת מליאה סוערת על העניין העקרוני - האם המועצה צריכה לממן באופן מלא מאבקים משפטיים המתנהלים ביישובים?, האם על היישוב להשתתף בהוצאות?, מתי כן ומתי לא וכדומה, כולם הסכימו שהמאבק צודק, אך לא היתה תמימות דעים על כך שעל המועצה לממן באופן מלא את המאבק המשפטי. ראוי לציין שכנציגת היישוב לא היה לי מנדט להשתתף באופן פעיל בדיון ובוודאי שלא להצביע.

ראש המועצה, דני עברי הציע לאשר השתתפות בעלויות משפטיות של עתירה כנגד ותמ"ל טמרה דרום, הצעתו היתה ההשתפות של המועצה בסף90% מסכום עלות ההליך כ- 270 אלש"ח. לאחר דיון מעמיק, נערכה הצבעה בין שתי חלופות (החלופה השניה הוצעה על ידי חברת מליאה):א. השתתפות של 70% . ב. השתתפות של 90% .

בסיבוב ההצבעה הראשון: תמכו 16 חברי מליאה בהצעה א', 7 חברי מליאה תמכו בהצעה ב'.

למען הבהירות נערכה הצבעה נוספת בעד ונגד כל חלופה.

חלופה א': בעד: 16, נגד: 2, נמנע: 10, לא השתתפו בהצבעה: 4 .

החלטה של חלופה א' – השתתפות המועצה בסך 70% - אושרה.

 

אני חשתי מאוד לא נוח לאור החלטה זו מהסיבות רבות, אך העיקריות שבהן:

 

  • הדיון היה על סכום ההוצאה הכולל (כ 260 א"שח) מתוכו נקבע כי היישוב תהיה 30%. אינני חושבת שהדיון על הסכום הכולל הוא ראוי ונכון, הסכום הראשוני ששולם לנו על ההליך המשפטי הראשון, שולם לאחר החלטת הנהלת המועצה הקודמת ואינני רואה לנכון כי מתוכו יקוזזו בדיעבד וכנגד החלטה זו 30%.
  • לאור הדיון הרחב שהתנהל, שהיה בעיקר דיון עקרוני ולא לגוף העניין - אינני בטוחה כי כל חברי המליאה הבינו כראוי כי ההחלטה שהתקבלה תקפה לאירוע זה בלבד של מצפה אבי"ב, רבים הצביעו מתוך חשיבה עקרונית על הסכום / האחוזים עליהם יוסכם כי יישובים ישתתפו בהוצאות כגון אילו, רבים הסתכלו על אירוע זה כ"תקדים".
  • במקרה הנוכחי – חייב להדגיש (וזה בעיני הסעיף החשוב מכל) כי המאבק לא היה של מצפה אבי"ב!!! לא מיוזמתנו. מי שפתחה במאבק היתה מועצת משגב ורק משלא צלחה במאבק המשפטי והוא נכשל, פנתה המועצה אלינו והציעה (!!!) שאנחנו נגיש עתירה בשם היישוב כצד חדש / כצד נפגע. זו נקודה שלדעתי לא נלקחה מספיק בחשבון כאשר נפסקו לנו 30% מימון עצמי. כוונתנו היתה להיאבק בטמרה בדרכים אחרות – פוליטית, הפגנות, עיתונות וכו', אבל ההליך המשפטי הותנע על ידי המועצה ובשיתופה המלא (כולל דיונים בין הגורמים הרלבנטים במועצה לעו"ד שבחרנו על מנת שהם ינחו ויסבירו כיצד לתקוף את הענין). באותו מעמד, כמובן, היה ברור לנו שמצפה אבי"ב לא יעמוד לבד בנטל משימה זו שנכפתה עלינו

כתושבת היישוב, אך בעיקר כתושבת המועצה אני חשה מאוד לא בנוח לאור ההחלטה שבעצם (ואת זאת אני כותבת לאור הדיון המקדים להצבעה) מרמזת כי יד היישוב או נושאי המשרה ביישוב, קלה על הדק השימוש בהליכים משפטיים, או כי זה בא ללמדנו (וישובים אחרים כמובן) לחשוב היטב לפני שיוצאים למאבקים ולא להניח הנחה כי המועצה תממנם. אני חושבת שזה פוגם באמון בנו, כיו"רים / מזכירים / תושבים שמחליטים לצאת למאבק, זה מכתים אותנו כתושבים שהמועצה משרתת אותם וחלק מהם, כתושבת וכמי שהיתה יו"רית בזמן בו ניהלנו את המאבק המשפטי, אני חשה שמוטל בי דופי וספק.

את השגותי העברתי באימייל לראש המועצה, המנכל"ית וחברי המליאה את הסתיגויותי, חייבת לציין כי קיבלתי תשובות רבות מחברי המליאה - מעטים תמכו בגישתי, רבים מהם עומדים מאחורי הצבעתם כי על היישוב לממן 30% מכספי התתביעה, משיקולים שונים.

ייתכן ואבקש הצבעה נוספת, זה הליך לא פשוט ולא בטוחה כי לאור התגובות שקיבלתי, יש טעם לזה, אם כי זה אפשרי.

 

מאבק טמרה לצערנו טרם התסיים, וועד ההנהלה ממשיך בכל הצינורות האפשריים ללחוץ על הגורמים הרלבנטיים - פוליטית, משפטית וציבורית, וכולי תקווה כי הצעת הפשרה לכביש עוקף תתקבל, למרות ההתנגדות העיקשת של ראש מועצת טמרה.ישיבת מליאת המועצה - סיכום סוף שנה ראשונה לפעילות

עדכון מהמליאה - השתתפות המועצה בהליכים המשפטיים שלנו מול טמרה (ותמ"ל טמרה)

ישיבת מלליאה ראשונה לשנת 2020

מסמכים מצורפים להודעה זו:

לוח פעילויות
11/2020
« חודש קודם חודש הבא »
מבזקים מצפה אביב
הוד' אחרונות בפורומים
פורומים באתר מצפה אביב
קהילת מצפה אביב 
טרמפים 
שמרטפים 
המלצות לצפיה באינטרנט 
אלבום תמונות